Podľa mestskej polície v trebišovskej osade psov netýrajú

„Počas preverovania  neboli zistené žiadne skutočnosti, ktoré by nasvedčovali tomu, že v danom prípade  boli naplnené skutkové podstaty trestných činov  týrania alebo  zanedbania starostlivosti o zvieratá…“, napísal mimo iných výhovoriek Bc. Jindřich Sosna, zástupca zastupujúceho náčelníka (Trebišov totiž už tretí rok nemá riadne zvoleného náčelníka) Mestskej polície Trebišov – http://www.trebisov.sk/mestska-policia/zo-zapisnika/21255. Podľa trebišovskej mestskej polície bola asi reportáž  Kristíny Kővešovej – odvysielaná v relácii REFLEX vo štvrtok 19.4.2018 – vymyslená: http://videoarchiv.markiza.sk/video/reflex/cele-epizody/82424_reflex.

Navyše podľa katastrálnych máp to bolo v extraviláne mesta  a mestská polícia s tým nič nemá. Obhorené telá,  zviazané nohy zvierat a vyjadrenia Rómov o psích fakliach pre mestskú políciu nie sú dostatočné dôkazy. Navyše vraj nájdených bolo iba 8 uhynutých psov a 1 mačka a nie niekoľko desiatok, ako tvrdila redaktorka v reportáži. Zahrabané dôkazy – telá utýraných psov – vraj zahrabávali členovia rómskej poriadkovej služby. Na čí príkaz? Vykrúcačky priamo pred kamerou, pred celým Slovenskom, produkovali tí, ktorí mali chrániť občanov v celom meste v projekte Miestnej občianskej poriadkovej služby! Pritom si poriadok nevedia urobiť ani na vlastnom piesočku.

Takže Trebišov sa po aférach nezákonného vývozu odpadu z osady, syfilisu, rozkvitajúcej prostitúcie a brlohu mafie dostal na stránky našich a zahraničných médií aj kauzou týrania zvierat: http://tn.nova.cz/clanek/osada-ukryvala-pohrebiste-psu-za-jejich-smrti-mohou-stat-deti.html. Opäť je to z osady a v zvlášť negatívnom svetle. Pohoršujú sa nad tým tisíce ľudí, a to nie len milovníkov zvierat. A človek, ktorý v posledných komunálnych voľbách dostal v osade najvyšší počet hlasov a ktorý by k tomu mal najviac čo povedať, je – čuduj sa svete – ticho… Načo by sa vyjadroval, veď on je primátor! Na vyjadrovanie o kauzách v osade a čistenie tamojších nepríjemných situácii má predsa svojich ľudí.

Takto sme v Trebišove dopadli! Vývoz odpadu za štátne peniaze, syfilis, detská prostitúcia, týranie zvierat, telišky. A 1.000 voličov v osade bude v novembri opäť voliť primátora. Na zaplakanie.